CR0603-FX-2493ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-2493ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 249K OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 195,237
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-2493ELF Bourns
    CR0603-FX-2493ELF Bourns
    CR0603-FX-2493ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-2493ELF is described as RES SMD 249K OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    View
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE