CR0603-FX-2490ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-2490ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 249 OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 130,349
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-2490ELF Bourns
    CR0603-FX-2490ELF Bourns
    CR0603-FX-2490ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-2490ELF is described as RES SMD 249 OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    SPEAKER 8OHM 100MW TOP PORT 99DB
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    SPEAKER 8OHM 1.2W TOP PORT 88DB
    View
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 800MW TOP PORT 85DB
    Cui
    SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 99DB
    SPEAKER 8OHM 100MW TOP PORT 75DB
    SPEAKER 8OHM 100MW TOP PORT 95DB
    SPEAKER 8OHM 200MW TOP PORT 87DB
    SPEAKER 8OHM 100MW TOP PORT 82DB
    SPEAKER 8OHM 100MW TOP PORT 78DB
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 87DB
    SPEAKER 8OHM 400MW TOP PORT 93DB
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 92DB