CR0603-FX-1963ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-1963ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 196K OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 61,650
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-1963ELF Bourns
    CR0603-FX-1963ELF Bourns
    CR0603-FX-1963ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-1963ELF is described as RES SMD 196K OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X3SLOT J1/J2/P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    View
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"