CR0603-FX-1962ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-1962ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 19.6K OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 58,210
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-1962ELF Bourns
    CR0603-FX-1962ELF Bourns
    CR0603-FX-1962ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-1962ELF is described as RES SMD 19.6K OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM