CR0603-FX-1502ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-1502ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 15K OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 89,212
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-1502ELF Bourns
    CR0603-FX-1502ELF Bourns
    CR0603-FX-1502ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-1502ELF is described as RES SMD 15K OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    View
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"