CR0603-FX-11R5ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-11R5ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 11.5 OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 30,128
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-11R5ELF Bourns
    CR0603-FX-11R5ELF Bourns
    CR0603-FX-11R5ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-11R5ELF is described as RES SMD 11.5 OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 11.6MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM