CR0603-FX-1182ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-1182ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 11.8K OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 23,769
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-1182ELF Bourns
    CR0603-FX-1182ELF Bourns
    CR0603-FX-1182ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-1182ELF is described as RES SMD 11.8K OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    View
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK
    CARD GUIDE PRESS 3X0.078" BLK
    CARD GUIDE PRESS 2X0.078" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM