CR0603-FX-1001ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-1001ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 1K OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 872,728
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-1001ELF Bourns
    CR0603-FX-1001ELF Bourns
    CR0603-FX-1001ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-1001ELF is described as RES SMD 1K OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT
    View
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)