CR0402-JW-202GLF Bourns
  • Part Number: CR0402-JW-202GLF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 2K OHM 5% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 1,967
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0402-JW-202GLF Bourns
    CR0402-JW-202GLF Bourns
    CR0402-JW-202GLF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0402-JW-202GLF is described as RES SMD 2K OHM 5% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Harwin
  • Description
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    View
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM