CR0402-JW-152GLF Bourns
  • Part Number: CR0402-JW-152GLF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 1.5K OHM 5% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 9,878
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0402-JW-152GLF Bourns
    CR0402-JW-152GLF Bourns
    CR0402-JW-152GLF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0402-JW-152GLF is described as RES SMD 1.5K OHM 5% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    View
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED