CI160808-15NJ Bourns
  • Part Number: CI160808-15NJ
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 15NH 300MA 450 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 64,184
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CI160808-15NJ Bourns
    CI160808-15NJ Bourns
    CI160808-15NJ is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. CI160808-15NJ is described as FIXED IND 15NH 300MA 450 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1577
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    View
    Phoenix Contact
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM