CI160808-12NJ Bourns
  • Part Number: CI160808-12NJ
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 12NH 300MA 400 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 12,739
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CI160808-12NJ Bourns
    CI160808-12NJ Bourns
    CI160808-12NJ is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. CI160808-12NJ is described as FIXED IND 12NH 300MA 400 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH