CD214A-R1100 Bourns
  • Part Number: CD214A-R1100
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: DIODE GEN PURP 100V 1A DO214AC
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about CD214A-R1100 Bourns
    CD214A-R1100 Bourns
    CD214A-R1100 is manufactured by Bourns and is categorized in the Zener Single Diodes category. CD214A-R1100 is described as DIODE GEN PURP 100V 1A DO214AC. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    View
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE