CD214A-F1400 Bourns
  • Part Number: CD214A-F1400
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: DIODE GEN PURP 400V 1A DO214AC
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 19,167
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CD214A-F1400 Bourns
    CD214A-F1400 Bourns
    CD214A-F1400 is manufactured by Bourns and is categorized in the Zener Single Diodes category. CD214A-F1400 is described as DIODE GEN PURP 400V 1A DO214AC. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK