CD1408-FU1600 Bourns
  • Available: 13,418
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CD1408-FU1600 Bourns
    CD1408-FU1600 Bourns
    CD1408-FU1600 is manufactured by Bourns and is categorized in the Zener Single Diodes category. CD1408-FU1600 is described as DIODE GEN PURP 600V 1A 1408. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"