CD1408-FF1200 Bourns
  • More about CD1408-FF1200 Bourns
    CD1408-FF1200 Bourns
    CD1408-FF1200 is manufactured by Bourns and is categorized in the Zener Single Diodes category. CD1408-FF1200 is described as DIODE GEN PURP 200V 1A 1408. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"