CD1408-F1400 Bourns
  • Available: 50,987
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CD1408-F1400 Bourns
    CD1408-F1400 Bourns
    CD1408-F1400 is manufactured by Bourns and is categorized in the Zener Single Diodes category. CD1408-F1400 is described as DIODE GEN PURP 400V 1A 1408. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH