CD1005-B0130L Bourns
  • Part Number: CD1005-B0130L
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 1005
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 5,528
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CD1005-B0130L Bourns
    CD1005-B0130L Bourns
    CD1005-B0130L is manufactured by Bourns and is categorized in the Zener Single Diodes category. CD1005-B0130L is described as DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 1005. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG EUROPEAN
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE PLUG W/ FUSE
    View
    MPD BLK CIG PLUG
    Panavise
    DUAL DC CAR POWER ADAPTER
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR
    ZA1060-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    PLUG AUTO W/2 SOCKETS W/LED&FUSE
    PLUG 12V AUTO LED SW FUSE CE
    CIGARETTE PLUG PLASTIC BODY
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP