91A1D-B28-B20L Bourns
  • Part Number: 91A1D-B28-B20L
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 100K OHM 1W PLASTIC LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about 91A1D-B28-B20L Bourns
    91A1D-B28-B20L Bourns
    91A1D-B28-B20L is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. 91A1D-B28-B20L is described as POT 100K OHM 1W PLASTIC LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    View
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN