91A1A-B24-B15 Bourns
  • Part Number: 91A1A-B24-B15
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about 91A1A-B24-B15 Bourns
    91A1A-B24-B15 Bourns
    91A1A-B24-B15 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. 91A1A-B24-B15 is described as POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE