82R1A-R22-A20L Bourns
  • Part Number: 82R1A-R22-A20L
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 100K OHM 2W CERMET LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about 82R1A-R22-A20L Bourns
    82R1A-R22-A20L Bourns
    82R1A-R22-A20L is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. 82R1A-R22-A20L is described as POT 100K OHM 2W CERMET LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Harwin
  • Description
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    View
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM