79F560K-TR-RC Bourns
  • Part Number: 79F560K-TR-RC
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 56UH 68MA 6.4 OHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about 79F560K-TR-RC Bourns
    79F560K-TR-RC Bourns
    79F560K-TR-RC is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. 79F560K-TR-RC is described as FIXED IND 56UH 68MA 6.4 OHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE