79F4R7K-TR-RC Bourns
  • Part Number: 79F4R7K-TR-RC
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 4.7UH 190MA 1.7 OHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about 79F4R7K-TR-RC Bourns
    79F4R7K-TR-RC Bourns
    79F4R7K-TR-RC is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. 79F4R7K-TR-RC is described as FIXED IND 4.7UH 190MA 1.7 OHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    View
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT
    PLUG AUTO LOCKING BLACK W/LED
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    AUTO DIN SOCKET
    AUTO PLUG
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR