79F120K-RC Bourns
  • Part Number: 79F120K-RC
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 12UH 150MA 2.8 OHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about 79F120K-RC Bourns
    79F120K-RC Bourns
    79F120K-RC is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. 79F120K-RC is described as FIXED IND 12UH 150MA 2.8 OHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.