6630S1D-C28-A102 Bourns
  • Part Number: 6630S1D-C28-A102
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 1K OHM 1W PLASTIC LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • Available: 54
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 6630S1D-C28-A102 Bourns
    6630S1D-C28-A102 Bourns
    6630S1D-C28-A102 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. 6630S1D-C28-A102 is described as POT 1K OHM 1W PLASTIC LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK