6630S0D-C28-A102 Bourns
  • Part Number: 6630S0D-C28-A102
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 1K OHM 1W PLASTIC LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • Available: 22
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 6630S0D-C28-A102 Bourns
    6630S0D-C28-A102 Bourns
    6630S0D-C28-A102 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. 6630S0D-C28-A102 is described as POT 1K OHM 1W PLASTIC LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE