6630S0A-C28-R103 Bourns
  • Part Number: 6630S0A-C28-R103
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about 6630S0A-C28-R103 Bourns
    6630S0A-C28-R103 Bourns
    6630S0A-C28-R103 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. 6630S0A-C28-R103 is described as POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    GUIDE RAIL 220MM
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    VERTICAL GUIDE 50MM
    View
    Schroff
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK