3862C-126-502AL Bourns
  • Part Number: 3862C-126-502AL
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 5K OHM 1W CERMET LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about 3862C-126-502AL Bourns
    3862C-126-502AL Bourns
    3862C-126-502AL is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. 3862C-126-502AL is described as POT 5K OHM 1W CERMET LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    View
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"