3852C-162-102AL Bourns
  • Part Number: 3852C-162-102AL
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 1K OHM 2W CERMET LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • Available: 101
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 3852C-162-102AL Bourns
    3852C-162-102AL Bourns
    3852C-162-102AL is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. 3852C-162-102AL is described as POT 1K OHM 2W CERMET LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    View
    Bivar
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE