3852A-166-103AL Bourns
  • Part Number: 3852A-166-103AL
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 10K OHM 2W CERMET LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • Available: 262
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 3852A-166-103AL Bourns
    3852A-166-103AL Bourns
    3852A-166-103AL is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. 3852A-166-103AL is described as POT 10K OHM 2W CERMET LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    View
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE