3750S-1-103L Bourns
  • Part Number: 3750S-1-103L
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 10K OHM 1W WIREWOUND LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • Available: 62
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 3750S-1-103L Bourns
    3750S-1-103L Bourns
    3750S-1-103L is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. 3750S-1-103L is described as POT 10K OHM 1W WIREWOUND LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tdk
  • Description
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    View
  • Manufacturer Name
    Tdk
  • Description
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    View
    Mallory Sonalert
    REPLACEMENT NEMA GASKET FOR ZA &
    Mallory Sonalert
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    Knowles
    WAX PROTECTION
    Knowles
    EMC
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK