3590S-291-203L Bourns
  • Part Number: 3590S-291-203L
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 20K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • Available: 36
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 3590S-291-203L Bourns
    3590S-291-203L Bourns
    3590S-291-203L is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. 3590S-291-203L is described as POT 20K OHM 2W WIREWOUND LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    View
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"