3548S-1AA-102B Bourns
  • Part Number: 3548S-1AA-102B
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 1K OHM 1.5W WIREWOUND LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about 3548S-1AA-102B Bourns
    3548S-1AA-102B Bourns
    3548S-1AA-102B is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. 3548S-1AA-102B is described as POT 1K OHM 1.5W WIREWOUND LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"