3543S-1-503L Bourns
  • Part Number: 3543S-1-503L
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 50K OHM 1W WIREWOUND LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about 3543S-1-503L Bourns
    3543S-1-503L Bourns
    3543S-1-503L is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. 3543S-1-503L is described as POT 50K OHM 1W WIREWOUND LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE