RBC1855A Bomar Interconnect
  • Part Number: RBC1855A
  • Manufacturer Name: Bomar Interconnect
  • Description: Conn; RF; RCA; Strght; Cble Plug; 75 Ohm; 1855A, Mini-59; Crimp; Broadcast Grde
  • Category: A/V Connectors
  • Status:
  • More about RBC1855A Bomar Interconnect
    RBC1855A Bomar Interconnect
    RBC1855A is manufactured by Bomar Interconnect and is categorized in the A/V Connectors category. RBC1855A is described as Conn; RF; RCA; Strght; Cble Plug; 75 Ohm; 1855A, Mini-59; Crimp; Broadcast Grde. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Bomar Interconnect
    ---> A/V Connectors from all manufacturers
    ---> Connectors by sub category
  • More About  A/V Connectors
    Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    View
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"