PM53-BCW10.0 Bivar
  • Part Number: PM53-BCW10.0
  • Manufacturer Name: Bivar
  • Description: Pnl-Mnt Indicators; 3 Leaded; 5mm Bi-Color Red/Green LED; 10 in. Wire
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about PM53-BCW10.0 Bivar
    PM53-BCW10.0 Bivar
    PM53-BCW10.0 is manufactured by Bivar and is categorized in the Panel Mount Indicators category. PM53-BCW10.0 is described as Pnl-Mnt Indicators; 3 Leaded; 5mm Bi-Color Red/Green LED; 10 in. Wire. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bivar
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
    Optoelectronics
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    View
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 0.6KHZ 20V
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 2.9KHZ 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM