ELM35605GD Bivar
  • Part Number: ELM35605GD
  • Manufacturer Name: Bivar
  • Description: Vertical LED Assembly; 0.560 in. Length; 5 mm LED; Green; Diffused; Black PVC
  • Category: General LEDs
  • Status:
  • More about ELM35605GD Bivar
    ELM35605GD Bivar
    ELM35605GD is manufactured by Bivar and is categorized in the General LEDs category. ELM35605GD is described as Vertical LED Assembly; 0.560 in. Length; 5 mm LED; Green; Diffused; Black PVC. Perfect Parts is a supplier of LEDs and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    View
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V