ELM13005GD Bivar
  • Part Number: ELM13005GD
  • Manufacturer Name: Bivar
  • Description: Vertical LED Assembly; 0.300 in. Length; 5 mm LED; Green; Diffused; Black PVC
  • Category: General LEDs
  • Status:
  • More about ELM13005GD Bivar
    ELM13005GD Bivar
    ELM13005GD is manufactured by Bivar and is categorized in the General LEDs category. ELM13005GD is described as Vertical LED Assembly; 0.300 in. Length; 5 mm LED; Green; Diffused; Black PVC. Perfect Parts is a supplier of LEDs and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bivar
    ---> General LEDs from all manufacturers
    ---> LEDs by sub category
  • More About  General LEDs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Seiko Inst
  • Description
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM