ELM12355YDL Bivar
  • Part Number: ELM12355YDL
  • Manufacturer Name: Bivar
  • Description: Vertical LED Assembly; 0.235in.; 5mm; 2 Lead; Yellow; Diffused; Black PVC
  • Category: General LEDs
  • Status:
  • More about ELM12355YDL Bivar
    ELM12355YDL Bivar
    ELM12355YDL is manufactured by Bivar and is categorized in the General LEDs category. ELM12355YDL is described as Vertical LED Assembly; 0.235in.; 5mm; 2 Lead; Yellow; Diffused; Black PVC. Perfect Parts is a supplier of LEDs and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bivar
    ---> General LEDs from all manufacturers
    ---> LEDs by sub category
  • More About  General LEDs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ