SRBC-10F2A0G Bel Fuse
  • Part Number: SRBC-10F2A0G
  • Manufacturer Name: Bel Fuse
  • Description: CONV DC/DC .75-3.63 VDC 10A OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about SRBC-10F2A0G Bel Fuse
    SRBC-10F2A0G Bel Fuse
    SRBC-10F2A0G is manufactured by Bel Fuse and is categorized in the DC/DC Converters category. SRBC-10F2A0G is described as CONV DC/DC .75-3.63 VDC 10A OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bel Fuse
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    View
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM