SRBC-10E2A0G Bel Fuse
  • Part Number: SRBC-10E2A0G
  • Manufacturer Name: Bel Fuse
  • Description: CONV DC/DC .75-3.63 VDC 10A OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about SRBC-10E2A0G Bel Fuse
    SRBC-10E2A0G Bel Fuse
    SRBC-10E2A0G is manufactured by Bel Fuse and is categorized in the DC/DC Converters category. SRBC-10E2A0G is described as CONV DC/DC .75-3.63 VDC 10A OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bel Fuse
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    View
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE