S18SP6FF100Q BANNER ENGINEERING
  • Part Number: S18SP6FF100Q
  • Manufacturer Name: BANNER ENGINEERING
  • Description: Photoelectric, Fixed-Field, 18mm Plastic, In: 10-30 VDC, Out: PNP, 4 Range, QD
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about S18SP6FF100Q BANNER ENGINEERING
    S18SP6FF100Q is manufactured by BANNER ENGINEERING and is categorized in the Sensors category. S18SP6FF100Q is described as Photoelectric, Fixed-Field, 18mm Plastic, In: 10-30 VDC, Out: PNP, 4" Range, QD. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by BANNER ENGINEERING
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1559/1559-TF
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1558-BF
    View
    COVER ABS FOR PB-1563
    Cinch Connectivity
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE