QS18VN6AF100 BANNER ENGINEERING
  • Part Number: QS18VN6AF100
  • Manufacturer Name: BANNER ENGINEERING
  • Description: Sensor; Laser; NPN; 0.04 in.; LED; 10 to 30 V @ 25 mA; 100 mA (Max.) @ 25 degC
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about QS18VN6AF100 BANNER ENGINEERING
    QS18VN6AF100 is manufactured by BANNER ENGINEERING and is categorized in the Sensors category. QS18VN6AF100 is described as Sensor; Laser; NPN; 0.04 in.; LED; 10 to 30 V @ 25 mA; 100 mA (Max.) @ 25 degC. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by BANNER ENGINEERING
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM