AFFC-050-14-051-11 Assmann
  • Part Number: AFFC-050-14-051-11
  • Manufacturer Name: Assmann
  • Description: FFC CABLE 0.50MM 14 CONDUCTOR 51
  • Category: Ribbon Jumper Cables
  • Status:
  • More about AFFC-050-14-051-11 Assmann
    AFFC-050-14-051-11 Assmann
    AFFC-050-14-051-11 is manufactured by Assmann and is categorized in the Ribbon Jumper Cables category. AFFC-050-14-051-11 is described as FFC CABLE 0.50MM 14 CONDUCTOR 51. Perfect Parts is a supplier of Cables and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    View
    Schroff
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"