AVD50B-48S05B-6L Artesyn Embedded
  • More about AVD50B-48S05B-6L Artesyn Embedded
    AVD50B-48S05B-6L is manufactured by Artesyn Embedded and is categorized in the DC/DC Converters category. AVD50B-48S05B-6L is described as DC DC CONVERTER 5V 50W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM