97-3108A-28-850 Amphenol Industrial
  • More about 97-3108A-28-850 Amphenol Industrial
    97-3108A-28-850 is manufactured by Amphenol Industrial and is categorized in the Circular Connector Backshells category. 97-3108A-28-850 is described as AB 3108A PLUG KIT 28 CAD OD. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Amphenol Industrial
    ---> Circular Connector Backshells from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connector Backshells
    Circular Connectors
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PMC MEZZANINE COVER
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    View
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Schroff
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM