SIP050-1X28-160BLF Amphenol FCI
  • More about SIP050-1X28-160BLF Amphenol FCI
    SIP050-1X28-160BLF is manufactured by Amphenol FCI and is categorized in the Transistor Sockets category. SIP050-1X28-160BLF is described as CONN SOCKET SIP 28POS GOLD. Perfect Parts is a supplier of Sockets and other Interconnects.
    ---> Other parts by Amphenol FCI
    ---> Transistor Sockets from all manufacturers
    ---> Sockets by sub category
  • More About  Transistor Sockets
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    View
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM