90599-016LF Amphenol FCI
  • More about 90599-016LF Amphenol FCI
    90599-016LF Amphenol FCI
    90599-016LF is manufactured by Amphenol FCI and is categorized in the Board Rectangular Connector Spacers category. 90599-016LF is described as CONN STACKER 16POS 2MM T/H. Perfect Parts is a supplier of Board Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Amphenol FCI
    ---> Board Rectangular Connector Spacers from all manufacturers
    ---> Board Connectors by sub category
  • More About  Board Rectangular Connector Spacers
    Board Connectors
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 16SLOT 4.35X13
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    View
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V