88237-016LF Amphenol FCI
  • More about 88237-016LF Amphenol FCI
    88237-016LF Amphenol FCI
    88237-016LF is manufactured by Amphenol FCI and is categorized in the Rectangular Connector Housings category. 88237-016LF is described as CONN RECPT 16POS 2.54MM CRIMP. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Amphenol FCI
    ---> Rectangular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Rectangular Connector Housings
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK 5.25X19X12 SNAPIN PLAS
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS