66245-040LF Amphenol FCI
  • More about 66245-040LF Amphenol FCI
    66245-040LF Amphenol FCI
    66245-040LF is manufactured by Amphenol FCI and is categorized in the Panel Mount Free Hanging Rectangular Connectors category. 66245-040LF is described as CONN SOCKET IDC 40POS DUAL GOLD. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Amphenol FCI
    ---> Panel Mount Free Hanging Rectangular Connectors from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Panel Mount Free Hanging Rectangular Connectors
    Rectangular Connectors
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE